5 najlepszych restauracji w Krakowie polecanych przez przewodników

5 najlepszych restauracji w Krakowie polecanych przez przewodników

Kraków jako miasto turystyczne jest przepełnione wieloma restauracjami, urokliwymi knajpkami oraz miejsca w których można spędzić miło czas. Wiele z nich posiada bardzo dobre opinie oraz smakowite dania, którymi zdobyły serca turystów oraz lokalnych mieszkańców. Czasami wybór odpowiedniego miejsca do zjedzenia posiłku jest bardzo trudny, ze względu na ilość poszczególnych miejsc. Warto więc zapoznać się z opinią krakowskich przewodników na temat najlepszych restauracji na terenie Krakowa.

TOP 5 Restauracji

Pierwszą polecaną przez nich restauracją jest „Restauracja Pod Aniołami”. Na jej korzyść przemawiają nie tylko smakowite dania oraz bardzo przytulny wygląd, ale przede wszystkim lokalizacja – w samym centrum krakowskiego rynku. W restauracji można spotkać bardzo często znane osoby (między innymi aktorów), którzy chętnie goszczą w jej progach. Bardzo duże zainteresowanie tym miejscem i liczba klientów świadczy o tym, jak bardzo popularne jest to miejsce.

Drugą polecaną restauracją jest „Wierzynek” – znane miejsce, które istnieje już od kilkudziesięciu lat i nieustannie stanowi popularne miejsce na terenie gastronomicznej mapy Krakowa. Restauracja jest prowadzona przez żonę krakowskiego biznesmena i słynie przede wszystkim z dobrej jakości serwowanych w nich dan oraz genialnej atmosferze.

„Hawelka” to kolejna restauracja ulokowana w centrum krakowskiego rynku. Miejsce z długą już tradycją i niesamowitym klimatem – dodatkowo podczas oczekiwania na swój posiłek czy kawę można zachwycać się widokiem Sukiennic oraz Kościoła Mariackiego. Według opinii turystów i mieszkańców jest to miejsce w Krakowie w którym można napić się najlepszej kawy oraz zjeść bardzo smaczną szarlotkę. Pozostałe dania również są bardzo wysoko oceniane przez klientów.

Kolejnym miejscem godnym uwagi jest „Balaton Restaurant”. Restauracja znajduje się przy ulicy Grodzkiej i serwuje typowo europejską kuchnię. Zaletą miejsca oprócz bardzo dobrej kuchni są z pewnością przystępne, jak na Kraków ceny.

Ostatnią z polecanych restauracji jest „Sioux”. Można w niej dostać wszelkie dania związane z kuchnia amerykańską – podobną serwują tam najlepsze burgery z wołowiną w całym mieście. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę ilość klientów, którzy codziennie tam przebywają.

No Comments

Post a Comment